Ahjud

Ahju ehitama hakates on oluline leida oma vajadustega sobivaim ahju tüüp ja suurus. Majas, kus tuld tehakse harva, sobib paremini kerge ahi või kaminahi. Kui aga ahi on põhiküte, on oluline võimalikult pikk salvestusaeg (topeltseinaga ahi, pottahi).

Küttevajadust mõjutab soojusisolatsioon, tihedus, külmade välisseinte ja akende pindala, õhuvahetus ja muudest allikatest tulev soojus. Ahju valikul tuleb lähtuda ruumi otstarvest ja sellest, kui suure pinna peab ahi ära kütma.

Tellisahju/-kaminat võib ehitada väga erinevat tooni tellistest. Samuti on võimalik müürisegu toonida ning tellisahju välimust saab muuta seda üle krohvides või keraamiliste plaatidega kattes.

Plekkahjud

Plekkahjud, mis kujutavad endast plekist kesta sisse tellistest laotud soojalõõre leidub rohkesti vanemates majades. Plekkahju saab valmis kõige kiiremini ning see on üks odavaim ahjutüüp. Plekkahju eelis on see, et kest varjab hiljem tellistesse tekkivad praod ära.

Tänapäeval on võimalik ehitada plekkahje, mis näevad välja kenamad kui vanasti. Plekkahju välimusele annab palju juurde klaasuks. Samuti on võimalik kasutada ahju katmisel väga erinevat tooni plekki.

Pottkiviahi

Ahi, mis ruttu soojeneb, jahtub ka kiiresti maha. Pottahi, mis korras olles ei muutu jahedate ilmade juures külmaks ka 24 tunniga, on ahjudest parim. Pottidest ehitatud ahju hind kujuneb reeglina plekk- ja/või tellisahjust kallimaks, kuid samas on selline ahi oma hinda väärt. Pottahi sobib enamikesse ruumidesse.

 

 Valik tehtud ahjudest:


Hinterlasse eine Antwort

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind markiert *

Du kannst folgende HTML-Tags benutzen: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>